Чи припустимі в Україні обмеження свободи слова  і пропаганда заради захисту нашої національної безпеки? Як вже повідомляла «Відеотека», на цю тему нещодавно дискутували під час круглого столу, що відбувся в «Українському інституті майбутнього». Серед учасників цього заходу був зокрема фахівець із конституційного права, член Конституційної комісії України від Української Гельсінської спілки з прав людини Всеволод Речицький. З багатьох питань, які тут обговорювались, пан Речицький виявився у одинокій опозиції до решти учасників, через досить безапеляційне модерування Тараса Березовця експерт не зміг отримати достатньо часу, щоб обґрунтувати свою позицію, і мусив залишити дискусію на знак протесту ще до того, як її було офіційно завершено. «Відеотека» поспілкувалась із Всеволодом Речицьким, щойно він залишив залу, де відбувалась дискусія.

Обмеження мають бути передбачені в самій Конституції,  по-друге, вони повинні бути ухвалені на рівні закону, а не, скажімо, указом президента, і по-третє, ці обмеження мають запроваджуватися тоді, коли решта засобів вже не працюють, тобто за наявності вищої державної необхідності, – такими є вимоги до будь-якої спроби накласти обмеження на свободу слова, нагадує спеціаліст з конституційного права Всеволод Речицький.

«Сьогодні ми говоримо, що Тимошенко така-сяка, а завтра вона виграє вибори – і буде правда Тимошенко», – каже наш співрозмовник, ілюструючи свою тезу про те, що політична правда завжди є відносною. У розмові із «Відеотекою» він також згадав про свою зустріч і розмову із екс-послом Німеччини в Україні Дітмаром Штюдеманном, з якої випливало, що Захід міг перешкодити розв’язанню війни в Україні і «просто купити Януковича», але не захотів цього зробити.

«Треба дозволити всім говорити свою правду як вони її розуміють. І тільки на цьому величезному, так би мовити, ринку правд виробиться те, на що погодяться люди», – переконаний Всеволод Речицький, який виступає категорично проти рішень української влади запроваджувати обмеження у гуманітарній сфері, обґрунтовуючи це необхідністю берегти національну безпеку держави. До вашої уваги також інтерв’ю заступника гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Айдера Муждабаєва, який також брав участь у цій дискусії і багато в чому не згоден із позицією Всеволода Речицького.